Zeewier
Japanners zijn dol op zeewier. In Japan worden jaarlijks enorme hoeveelheden zeewieren voor menselijke consumptie gekweekt. De bekendste zeewierproducten zijn nori en wakame.
Wakame (de Japanse naam voor soorten van het geslacht Undaria) wordt van deze drie nog het minst gegeten, maar volgens botanicus Prud`homme van Reine van het Rijksherbarium in Leiden wordt daarvan jaarlijks maar liefst driekwart miljoen ton geproduceerd. De Japanse keuken kent veel varieteiten: hoshi wakame (droog), kizami-wakame (in reepjes), ito-wakame (reepjes met suiker), yaki-wakame (geroosterd) en mehibi (de voet van het wier in plakjes geschaafd en met saus gegeten).
Nori is afkomstig van het geslacht Porphyra, waarvan enkele soorten ook in Nederland voorkomen. Deze roodwieren zijn over het algemeen grootbladig en dun. De productie van nori is te vergelijken met die van papier; het zeewier wordt in kleine stukjes gehakt en vermengd met water. Vervolgens wordt de brij in een dunne laag in een platte zeef geschept en gedroogd.
Een recept met bamboe en wakame:
Voor 4 eters heb je nodig: 400 gram bamboe uit blik of pot; 5 gram wakame; koolzaadbloemen; 4 dl bouillon; 3 eetlepels tamari of sojasaus; 2 eetlepels sake (Japanse rijstwijn) en zout. Week de wakame in koud water. Breng de bouillon aan de kook. Voeg de sojasaus en de sake toe. Snij de bamboe in kleine stukken of ringen, doe die bij de bouillon en draai het vuur laag. Snij de wakame in stukjes en voeg ze aan de bouillon toe. Kook ze een paar minuten mee. Blancheer ondertussen de koolzaadbloemen in water met zout. Schep de bamboe en de wakame in kommen en leg de koolzaadbloemen er bovenop. Een heldere soep met paddestoelen (shiitake of champignons) past er goed bij.
- Lima salade du pecheur 40g
Omschrijving
Mooi ogende mengeling van schilfers Bretoense wieren, om uw soep, saus, graan- en groenteschotels mee te versieren en minder zout te gebruiken. Met de rijke voedingswaarde van nori, zeesla en…€ 4,82 - Lima agar agar poeder 12g
Agar-agar (ook `agar` of `kanten` genoemd) is het extract van een bepaald soort rood zeewier en heeft een sterk gelerende werking. Het kan gebruikt worden als bindmiddel bij o.a. confituur, pudding, (fruit)desserten, ijsroom en…
€ 2,91 - Arame 100g
Arame is een natuurlijk wier met een zachte smaak, ideaal voor een eerste kennismaking met wieren. Het is vooral rijk aan calcium en fosfor.
Ingrediënten
Japans zeewier
Beschikbare verpakkingen
50 g
Nutritionele…€ 10,75 - Lima nori bladen 25g
Nori : Is het Japanse woord voor wier, is een product op basis van verschillende soorten wieren van het geslacht Porphyra.
De wieren worden met water gewassen, fijngemalen, en in fijne laagjes in vormen te drogen gelegd. De…€ 6,37 - Lima Wakame 40g
Wakame
Dit donkergroene zeewier met een licht oceaanaroma is een van de populairste soorten van zeewier in Japan. Gedroogd of vers wordt het voornamelijk in soepen en salades gebruikt. Als het gedroogde product voor enkele minuten…€ 7,28