Manuka Honing

Manuka Honing
Manuka honing wordt gemaakt van de ‘Leptospermum Scoparium’ struik, ook wel Manuka (= Maori naam) genoemd. De Maori’s wisten al dat de Manuka struik met de delicate witpaarse bloemen gezondheidsbevorderende eigenschappen heeft en noemden de Manuka Honing de “champagne onder de honingsoorten”. Zij ontdekten dat alle honingsoorten bepaalde gezondheids-herstellende eigenschappen hebben.
De Maori’s kwamen er ook achter dat Manuka honing een zeer exclusief element heeft, nl. de Unieke Manuka Factor of UMF, een extra stimulerende factor die alleen mogelijk is bij honing van het Manuka plantje. Honing van de Manuka blijft stabiel en behoudt de bijzondere eigenschappen, zelfs in de moeilijkste condities.
Een gradatie systeem werd uitgevonden genaamd UMF (Unique Manuka Factor), waarmee de honing wordt gegradeerd aan de hand van de antibacteriële en schimmeldodende werking. De werkzame stof in Manukahoning was voorheen niet bekend.
























